Co to jest kredyt obrotowy?

image  Kredyt towarowy występuje wówczas kiedy normalna transakcją kupna oraz sprzedaży przekształca się w kredyt. To się staje gdy kupujący nie ma w momencie sprzedaży danej rzeczy pieniędzy aby ją kupić, natomiast sprzedający nie może znależć nikogo na dany moment aby to kupił . Jest to natomiast kredyt wyłącznie krótkoterminowy . Może być ona zabezpieczona polisą ubezpieczeniową.
Co to jest polisa ??Polisa jest to dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia.
Szczególną formą kredytu towarowego udzielanego przez bank konsumentowi końcowemu za pośrednictwem instytucji finansowej i sprzedawcy jest sprzedaż ratalna,jest to sprzedaż danego produktu np. laptopa w ratach. W każdym sklepie można już kupować w ratach jest to wygodne gdy nie ma się całej kwoty lecz ma to swoje minusy .
Ponieważ do ceny produktu dolicza się  prowizje dla banku co po zliczeniu wynosi czasem o wiele większa suma. Czasem  nie opłaca się  skusić na tą opcję płatności. Bo za taki sam produkt można zapłacić więcej !Lepiej poczekać odłożyć pieniądze a kupić taniej.
Najpierw skupmy się się na jaki cel można przeznaczyć kredyt obrotowy??
Można go przeznaczyć na opłatę pracowników, zakup nowych sprzętów do firmy są to fundusze na rozkręcenie firmy  aby nie podupadła. Kredyty obrotowe są udzielane na okres zwykle krótszy niż rok, czyli możemy stwierdzić, że jest to kredyt krótkoterminowy. Jednak czasem udziela się kredytów obrotowych z dłuższym czasem eksplotacyjnym na przykład kredyty na zapasy sezonowe .
 Kredyty obrotowe mogą być udostępnione zarówno w rachunku bieżącym, jak i w rachunku kredytowym
Wypłaty kredytów obrotowych nie są zazwyczaj w tym samym odstępie czasu lecz są realizowane według limitu kredytobiorcy. Nie posiadają również harmonogramu spłat co jest bardzo wygodne dla kredytobiorcy. Wystarczy jedynie aby kredytobiorca spłacił dług przed data końca kredytu.
Także może jednego miesiąca wpłacić za trzy miesiące z góry a przez dwa kolejne nic nie wpłacać. Lecz czasem są takie nawet umowy że bank wymaga od kredytobiorcy wpłat częściej niż co miesiąc .Wszystko zależy od banku.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.