W jakich walutach można brać kredyt?

image  Kredyt towarowy występuje wówczas kiedy normalna transakcją kupna oraz sprzedaży przekształca się w kredyt. To się staje gdy kupujący nie ma w momencie sprzedaży danej rzeczy pieniędzy aby ją kupić, natomiast sprzedający nie może znależć nikogo na dany moment aby to kupił . Jest to natomiast kredyt wyłącznie krótkoterminowy . Może być ona zabezpieczona polisą ubezpieczeniową.
Co to jest polisa ??Polisa jest to dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia.
Szczególną formą kredytu towarowego udzielanego przez bank konsumentowi końcowemu za pośrednictwem instytucji finansowej i sprzedawcy jest sprzedaż ratalna,jest to sprzedaż danego produktu np. laptopa w ratach. W każdym sklepie można już kupować w ratach jest to wygodne gdy nie ma się całej kwoty lecz ma to swoje minusy .
Ponieważ do ceny produktu dolicza się  prowizje dla banku co po zliczeniu wynosi czasem o wiele większa suma. Czasem  nie opłaca się  skusić na tą opcję płatności. Bo za taki sam produkt można zapłacić więcej !Lepiej poczekać odłożyć pieniądze a kupić taniej.
Najpierw skupmy się się na jaki cel można przeznaczyć kredyt obrotowy??
Można go przeznaczyć na opłatę pracowników, zakup nowych sprzętów do firmy są to fundusze na rozkręcenie firmy  aby nie podupadła. Kredyty obrotowe są udzielane na okres zwykle krótszy niż rok, czyli możemy stwierdzić, że jest to kredyt krótkoterminowy. Jednak czasem udziela się kredytów obrotowych z dłuższym czasem eksplotacyjnym na przykład kredyty na zapasy sezonowe .
 Kredyty obrotowe mogą być udostępnione zarówno w rachunku bieżącym, jak i w rachunku kredytowym
Wypłaty kredytów obrotowych nie są zazwyczaj w tym samym odstępie czasu lecz są realizowane według limitu kredytobiorcy. Nie posiadają również harmonogramu spłat co jest bardzo wygodne dla kredytobiorcy. Wystarczy jedynie aby kredytobiorca spłacił dług przed data końca kredytu.
Także może jednego miesiąca wpłacić za trzy miesiące z góry a przez dwa kolejne nic nie wpłacać. Lecz czasem są takie nawet umowy że bank wymaga od kredytobiorcy wpłat częściej niż co miesiąc .Wszystko zależy od banku.
Kredyt obrotowy może być udzielony w złotych albo jednej z popularnych walut obcych – dolarach amerykańskich, euro, frankach szwajcarskich lub funtach brytyjskich. Ale gdy się bierze kredyt w obcych walutach trzeba brać pod  uwagę fakt iż cena np. franka może wzrosnąć co nie jest wygodne jeśli bierzesz  kredyt gdy kosztuje mało a potem musisz spłacać gdy podwyższyła się jego cena trzeba na to uważać.
Ostatnio była właśnie głośna afera związana z braniem kredytu w frankach gdy ludzie brali kredyty gdy franki były tanie a potem tonęli w długach gdyż funt tak zdrożał , że nie byli w stanie go nawet spłacić. Dlatego moim zdaniem nie powinno się ryzykować w takie ‘’zabawy’’ bo można na tym dużo stracić. To jest jak gra w kasynie możesz wygrać dużo albo nawet stracić tak dużo , że nie będziemy mogli wyjść z długów.
Ryzyko kursowe istnieje także w przypadku kredytów w euro. Na razie cena 5,30 zł za jedno euro, o przy takim kursie raty dziś zaciągniętych kredytów w euro i złotych zaciągali kredyty w franku szwajcarskiej walucie , przy cenie 2zl za franka. 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.